Czy lubisz sushi tak samo jak ja? Czy chcesz jeść autentyczne nigiri i maki na sposób japoński?

Nigiri i maki są rodzajami sushi charakterystycznymi dla kuchni japońskiej, ale nie każdy może swobodnie podróżować, żeby zjeść ulubione danie. Bardzo często zastanawiasz się, gdzie znaleźć najlepsze japońskie sushi poza krajem kwitnącej wiśni.

Poszukaj miejsc nie zawsze rozreklamowanych, często nie rzucających się w oczy, natomiast z autentycznymi kucharzami, którzy są mistrzami w swoim fachu. Są to zazwyczaj małe lokale, góra na 10-12 miejsc. Oczywiście do dyspozycji gości są renomowane restauracje serwujące prawdziwe sushi, ale na pewno znajdziesz je bez trudu na rankingu restauracji i unikniesz dylematu gdzie zjeść prawdziwe sushi, a nie natrafić na podróbkę, nie zawsze tanią. Istnieje wiele możliwości zjedzenia prawdopodobnie najbardziej znanego japońskiego eksportu żywności w każdym europejskim mieście. Przykładem są niezliczone chińskie i japońskie restauracje, możesz również skosztować kultowej zupy ramen lub niemniej słynnej potrawy znaną pod nazwą kimchi.

Sprawdź również miejsca prowadzone przez rodowitych Japończyków, w których znajdziesz najlepsze dania na wynos. Zestaw sushi po długim i wyczerpującym dniu w pracy możesz zabrać do domu razem ze smażonym makaronem, pizzą i smażonymi kiełbasami.